Mikrodalga Fırın Kiralama


Mikrodalga fırın elektromanyetik dalgalarla yiyecekleri kısa süre içerisinde pişiren ya da ısıtan bir fırın türüdür. Mikrodalga fırının ne kadar hızlı pişirdiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu nedenledir ki ısıtma ya da pişirme işlemlerinin yoğun olarak yapılacağı ortamlarda herhangi bir fırın kiralama ihtiyacı olduğunda, enerji ve zamandan tasarruf amacıyla mikrodalga fırın kiralama tercih edilmektedir. Mikrodalga fırınlar normal fırınlardan neden daha hızlı pişirir, mikrodalga fırınlar nasıl pişirir, mikrodalga fırınların bir zararı var mıdır, mikrodalga fırınların adını aldığı mikrodalga nedir? Mikrodalgalar, onlar sayesinde radyo dinlediğimiz, televizyon izlediğimiz, cep telefonu ile konuştuğunuz ve yemeklerimizi pişirebildiğimiz, ışık hızında hareket eden ve çok kısa dalga boyuna sahip elektromanyetik bir enerji türüdür. Mikrodalga fırınlar elektrik enerjisi ile çalışır, fırının ve elektrik enerjisinin mikrodalga enerjiye dönüştürülmesi magnetron ile olur. Magnetron, mikrodalgalar üretir ve mikrodalgalar dalga kılavuzu sayesinde fırının içine ulaşır. Elektromanyetik dalgaların enerjileri kendi içinde saklıdır. Saniyede 2.45 milyar titreşen mikrodalgalar, yiyeceğin içine girdiklerinde su moleküllerinden bir titreşim oluştururlar ve bu titreşim sürtünme sayesinde ısı enerjisini açığa çıkarır. Bu enerjiyle yiyecekler pişmiş olur. Klasik fırınlarda olduğu gibi mikrodalga fırınlarda ortam ve yiyecek kapları ısınmaz, mikrodalga ışınlar metal malzemelerden yansır, içlerinden geçemez. Bu nedenle metal kaplarda mikrodalgada yemek pişirmek mümkün değildir. İyonize olmayan ışınlar maddenin moleküler yapısını ve canlı hücrelerin yapısını değiştirmez, radyoaktif olarak zarar vermezler. Mikrodalga fırınlar elektrik enerjisini mikrodalga enerjisine, mikrodalga enerjisini de ısı enerjisine çevirerek, sağlıklı ve hızlı bir şekilde yemek hazırlamaya yardımcı olurlar. Bu nedenle de mikrodalga fırın kiralama her zaman tercih sebebi olur.

Fiyat ve Teklif Al

  Neden Kirala 360


   

  Kiralık Mikrodalga Fırın


  1946 yılında radarla ilgili bir araştırma projesinde görevli olan doktor, magnetron denilen vakum tüpü üzerinde çalışırken, cebindeki çikolatanın eridiğini fark etmiştir. Sonra bir deney yapıp, mısır tanelerini magnetronun yanına koymuş ve mısırların patladığını görmüştür. Daha sonra çiğ bir yumurtayı koymuş ve piştiğini görmüştür. Bu durumda Doktor Spencer, bunları yapan bir mikrodalganın yemeği pişirip pişiremeyeceğini merak etmiştir ve mikrodalga fırın üzerindeki çalışmalar bu sayede başlamıştır. Hızla geliştirilen ürün seri üretime geçirilmiş, piyasaya sunulmuş ve piyasa şartlarına bağlı olarak yönlenerek zaman içerisinde kiralık mikrodalga fırın hizmetine kadar sunulmaya başlanmıştır. Mikrodalga fırınların dış görünüşleri klasik mini fırınlara veya turbo fırınlara benzer fakat içyapıları, çalışma prensipleri ve pişirme yöntemleri tamamen farklıdır. Klasik fırınlarda önce fırının içindeki hava ısıtılırken ve yiyecekler ısınan havanın iletim yoluyla pişerken, mikrodalga fırınlarda ön ısıtma yoktur. Enerji sadece pişirme sırasında harcanır ve yemek pişirme süresi diğer fırınlardaki pişirme süresinin üçte biri kadardır. Dolayısıyla enerjiden ve zamandan tasarruf edilmiş olur. Mikrodalga pişirme, yemeği sulu pişirme şeklidir. Klasik fırınlardan farkı, ısının yiyeceğe dışarıdan gelmemesi, yiyeceğin içinde oluşmasıdır. Mikrodalgalar cam, porselen, kağıt ve plastik gibi çoğu maddenin içinden geçebilir fakat duvara çarpan bir topun geri dönmesi gibi metallerden yansıyıp geri döner. Bu sayede servis edileceği tabak içerisinde de pişirilme ya da ısıtılabilmesi kolaylık sağlar. Bu gibi nedenlerden ötürü kiralık mikrodalga fırınlar ocak ve diğer fırın modellerinden daha çok tercih edilmektedirler.

   

  Mikrodalga Fırın Kiralama Fiyatları


  Son dönemlerde her alanda olduğu gibi elektronik ve beyaz eşya alanında da yepyeni, pratik ve ekonomik bir dönem başlamıştır. Amerika'da yaygın olan beyaz eşya kiralama sistemi, sonunda ülkemize de gelmiş ve buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak ve fırın gibi ürünlerin kiralaması başlamıştır. Mikrodalga fırın kiralama fiyatları bir günden altı aya kadar uzanan süreler için belirlenmekte ve ihtiyacınız olan eşya kiralaması sağlanabilmektedir. Kirala rahat et sloganıyla hayata geçirilen bu uygulama, tayin sebebiyle geçici görev yapanlar kişiler, tek başına yaşayanlar, dönemlik evler ve özellikle organizasyonlar için tercih edilmektedir. Mikrodalga fırın kiralama fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz

  Özet
  product image
  Ürün Puanı
  1star1star1star1star1star
  Kullanıcı Puanı
  4 based on 13 votes
  Marka
  Kirala360
  Ürün İsmi
  Mikrodalga Fırın
  Fiyat
  TRY 160
  Stok Durumu
  Available in Stock

  4 thoughts on “Mikrodalga Fırın Kiralama”

  1. hangi markanın mikrodalgasını göndereceksiniz ..? seçebilme şansımız var mı ..? ürünleri yaklaşık kaç dakikada ısııtr..? temizlemesi de kolay mıdır ..? ne kadar yer kaplar ..?

  2. kaç dereceye kadar çalıştırabiliriz ..? model ve renk seçebilir miyiz ..? ne kadar alan kaplar..? içine hangi yiyecekleri koyabiliriz ..? sağlığa zararlı mıdır ..?

  3. başka renkleri de var mı ..? model ve marka seçebilir miyiz…? elinizde neler var ..? şişliye servis var mı ..? her mutfak için uygun mu ..?

  4. gökdeniz gülem

   otel mutfağı için uygun mu ..? son modellerden mi ürün ..? markası nedir ..? başka renkleri de var mı ..? 5 tane gönderebilir misiniz ..?

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp Telefon