Kına Kostümü Kiralama


Kostüm kiralama işi başlı başına apayrı bir sektör olmakla birlikte, doğum günü, cadılar bayramı ve benzeri etkinlikler için çocuk ya da büyük kişilere özel tasarım kostümler hazırlamak, açılış organizasyonları ya da yılbaşı gibi özel etkinliklere kostümlü eleman sağlamak ta organizasyon işinin bir parçasıdır. Lakin söz konusu kına kostümü kiralama olduğu zaman iş bambaşka bir hal almakta ve bu özel gece için çok farklı alternatifler bulunmaktadır. Yıllardır Osmanlı ve Arap tarzlarında gerçekleştirilen kına geceleri son dönemde Hint konseptinin revaçta olmasıyla gölgelenmeye başlamıştır. Bu durum tabi ki organizasyon içeriği, mekan süslemesi ve diğer tüm detaylar gibi kına kostümlerini de çok yakından etkilemiştir. Artık günümüzde kına köstümü kiralama işi çeşitlilikten ötürü başlı başına bir sektör haline gelmiş ve yüzlerce farklı tarzda, farklı modeller, farklı renkler, farklı kumaşlar, farklı işlemelerle hazırlanan kostümler gelinlerin beğenisine sunulmaktadır. Eski yıllarda Anadolu tarzı bindallı olarak bilinen kına kostümleri, Osmanlı tarzı kına geceleri ile ağır işlemeli kaftanlara yerini bırakmıştır. İç elbisesi, tarlatanı, çarıkları, kemeri, başlığı, alınlığı, duvağı ve yüz örtüsü gibi birçok parçadan oluşan süslemenin üzerine giyilen kaftanlar büyük bir gösteriş timsalidir.

Fiyat ve Teklif Al


  Neden Kirala 360


   

  Kiralık Kına Kostümü


  Tıpkı bir sultan edasıyla kına yakımına çıkacak olan gelin, o kostümlerin içerisinde kendisini gerçekten de bir padişah eşi gibi hissedebilmektedir. Bu önemli gece için amaç gelinin ailesinin evinde geçireceği son gece için kendini iyi hissettirmekse, bu kostümler içerisinde kimsenin kendisini kötü hissetme ihtimali yoktur. Gelinlerin kına gecesi için vazgeçilmez ve olmazsa olmazlarıdır kına kostümleri. Kiralık kına kostümü kına gecesi olacak gelin için tercih edildiği gibi artık farklı birçok amaçla da kullanılmaktadır. Örneğin göçmen düğünlerinde kına yakım esnasında birçok genç kız da kendi yöresel kına kostümlerini giymektedir. Bazı doğu bölgelerinde de durum böyledir. Bunun yanı sıra gelinin ablası ya da kız kardeşi, görümcesi gibi birinci derece kızlar için de kiralık kına kostümü söz konusu olabilmektedir. Bazı kına gecelerinde gelinler arkadaşları için arkadaş kaftanı adı verilen kına kostümlerinden kiralamak istemekte, bazen se özel gösteri ve showlar için yine organizasyonun içeriğine uygun olarak kına kostümü giymiş bayan personeller tutmaktadır. Kına kostümleri bir de kına gecelerinin dışında, sünnet düğünleri için özellikle sünnet çocuğunun annesi başta olmak üzere, yengesi ve kına annesi için de tercih edilebildiği gibi bir de küçük kız çocuklaır için düzenlenen altı ay kınalarında anneler tarafından giyilmekte ve küçük bebekler için de benzer kostümler istenmektedir.

  Kına Kostümü Fiyatları


  Kına kostümleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi o kadar çok çeşitlilik göstermektedir ki o nedenle kına kostümü fiyatları firmalara göre, kumaşlara göre, bedenlere göre, renklere göre, işlemeye göre, aksesuarlarına göre, satılık ya da kiralık olmasına göre gibi sayılabilecek yüzlerce sebep nedeni ile çok farklı olabilmektedir. Çok düşük ya da çok yüksek fiyatlarla piyasaya sunulan kostümler için dikkatli olmanızı önermekle birlikte, bu kostüm için ortaya konulan işçilik ve emeğin ne derece önemli olduğunu işin içerisinde olan bir firma olarak hatırlatmak isteriz. Kına kostümü fiyatları için yorum yaparken lütfen işçiliğe ve kaliteye dikkat ederek objektif olunuz. İyi bir kına gecesi için, mekan ya da organizasyon ne kadar güzel olursa olsun gecenin yıldızı olan gelinin o ortam içerisin de parlıyor olması son derece önemlidir. Seçilecek kına kostümünün renk ve tarzının ortamla uyumlu olması, gelinin saç ve ten rengine uyuyor olması, gelinin beden ölçüleri ve vücut yapısına müsait olması ve en önemlisi geline yakışıyor olması gerekmektedir. Tesettürlü gelinler için saçı kapatacak, yakayı kapatacak ve kolları kapatacak ekstra aksesuarları olan kostümlerin ücretleri de parça sayısı arttığı için farklılık gösterebilmekte olduğu gibi, arkadaşlar için seçilen sadece üst kaftanları ya da çocuklar için seçilen küçük beden kına kostümlerinin de fiyatları elbette ki gelin kostümlerine oranla daha farklıdır.

  Özet
  product image
  Ürün Puanı
  1star1star1star1star1star
  Kullanıcı Puanı
  4.5 based on 18 votes
  Marka
  Kirala360
  Ürün İsmi
  Kına Kostümü
  Fiyat
  TRY 260
  Stok Durumu
  Available in Stock

  3 thoughts on “Kına Kostümü Kiralama”

  1. istediğimiz renk ve desen kına kostümünü seçebilir miyiz? hangi bedenlerde elinizde kına kostümü mevcut? bir gecelik kına organizasyonu için fiyatınız nedir?

  2. kaç tip ürün mevcut..?ürünlerde her kalıp beden mevcut mu..?üründe teslim süreniz nedir..?görsel dışında çeşit var mı..?ürüne nakit fiyat ne olur..?

  3. rresimlerdeki her renk var mı şu an ..? istgediğimizi seçebilir miyiz ..? kırmızı ve morun bedenleri neler ..? 6 tane alabilir miyiz ..? fiyar nedir ..?

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp Telefon