Gelin Bindallısı Kiralama


Kına gecelerinde tercih ettiğimiz bindallı nedir, bu gelenek nereden gelir? Kına gecesi, evlenmeden önce evimizde geçireceğimiz son geceyi kutlamak ve ailemize veda etmek amacıyla düzenlediğimiz kökeni çok eski dönemlere dayanan ve hala ilk günkü popülerliğini koruyan bir geleneğimizdir. Bu özel gecenin en önemli anları ise, kına yakıldığı anlardır. O anda tüm gözler üzerimizde olur. İşte bu anlarda giydiğimiz özel giysilere gelin bindallısı adı verilir. Gelin bindallısı kiralama kına geceleri için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Çünkü bu giysi bir daha başka bir yerde giyilemeyecektir ve uygun fiyatlı olması için sıradan bir bindallı seçmektense, satın almak yerine kiralayarak çok özel modellerde bindallılara uygun fiytalara sahip olabiliriz. Bindallı, kökeni Osmanlı dönemine kadar dayanan ve günümüze kadar orijinalliğini koruyarak gelmiş bir giysidir. O dönemlerde gelinlik olarak sonrasındaysa başka organizasyonlarda elbise olarak giyilen bindallı, günümüzde sadece kına gecelerinde giyilmektedir. Şekil olarak kaftana benzeyen bindallı üzerinde genellikle çiçek, dal ve yaprak motifleri işlidir. Genellikle ipek, kadife ya da atlas kumaştan dikilen bindallılar, ilk zamanlar sadece kırmızı olarak tercih edilse de, günümüzde fuşya, yeşil, lacivert, mor gibi birçok renkte hazırlanabilmektedir. Gelin bindallısı kiralama hizmeti veren firmamızda her renk ve bedendeki bindallıların yanı sıra, taş ve pul işlemeli bindallılar, prenses kesim bindallılar, kuyruklu bindallılar ve tesettüre uygun bindallı modelleri bulunmaktadır.

Fiyat ve Teklif Al

  Neden Kirala 360


   

  Kiralık Gelin Bindallısı


  Geleneksel olarak üretilen bindallılar uzun bir emeğin sonucu olarak ortaya çıkabiliyor. Çünkü üzerine yapılmakta olan tüm işlemeler, sırma tel ile bir usta tarafından tek tek, büyük bir emekle ve uzun zamanda işlenebiliyor. Son yıllarda gelişen teknikler sayesinde bu işlem ne kadar hızlandırılsa da, yine de bir elden, el işçiliği olarak çıkıyor. Benzer olarak makineler ile altın ya da gümüş renklerde desenlerle süslenen bindallıların fiyatları çok uygun olsa da şıklık açısından orjinal işlemelerle aralarında bariz bir fark olması, orijinal bindallıların hala tercih edilir olmasına neden olmaktadır. Durum böyle olunca harcanan emekle doğru orantılı olarak fiyatlandırılan bindallıların phalı olması, kiralık gelin bindallısı kavramını ortaya çıkarmaktadır. Bindallı giydikten sonra altına giyilecek ayakkabı, kıyafeti tamamlamak açısından son derece önemlidir. Bindallıların kumaşına uygun, benzer motifler taşıyan topluklu terlik ya da ayakkabılar en çok tercih edilen modellerdir ve çok zaman kiralık gelin bindallısı ile birlikte temin edilebilmektedir. Yine aynı şekilde tesettürlü ya da açık gelinler fark etmeksizin, çok kişinin tercihi olan taşlı ve sallanmalı alınlıklar ve başlıklar da bindallılarla birlikte verilmektedir.

   

  Gelin Bindallısı Fiyatları


  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bindallı denilince akla geleneksel bir giysi şekli gelse de günümüze kadar çokça değişim yaşayarak ve modernleşerek gelen bindallılar için artık çeşitlilik oldukça çoktur. Gelin bindallısı fiyatları denilince mutlaka bu çeşitlilik göz önünde bulundurulmalı ve fiyatlar detaylara göre belirlenmelidir. Bu detayların başında öncelikli olarak bindallının üretildiği kumaş türü gelmektedir. Çünkü kumaşlar da kendi aralarında kalite ve fiyat farkına sahip olmakla birlikte, üzerine yapılacak nakış için ne derece zorlayıcı olduğu da çok önemlidir. İkinci önemli etken ise kesinlikle işlemenin türü, model olarak yoğun ve zorlayıcı oluşu ve işleme olarak kullanılacak malzeme son derece önemlidir. Çoğu zaman taşlarla işleme yapmak mümkündür ve işleme için kullanılan taşlar plastik değil gerçek taş ise şıklık gibi maliyeti de artırabilmektedirler. Son olarak ise bindallının modeli, dantel kullanımı, kasnaklı oluşu ve ayakkabı, başlık, kemer, el gülü, yüz örtüsü gibi aksesuarlarla takımlanmış olup olmadığı da gelin bindallısı fiyatları konusundaki belirleyici unsurlardandır. Firma olarak bizler tüm gelin adaylarımıza geniş bir yelpaze altında birçok model ve fiyat aralığında bindallı seçenekleri sunmaktayız.

  Özet
  product image
  Ürün Puanı
  1star1star1star1star1star
  Kullanıcı Puanı
  4 based on 15 votes
  Marka
  Kirala360
  Ürün İsmi
  Gelin Bindallısı
  Fiyat
  TRY 250
  Stok Durumu
  Available in Stock

  5 thoughts on “Gelin Bindallısı Kiralama”

  1. merhaba kına gecesi için kiralasak kaç para olur ..? ankara’ya gönderim yapıyor musunuz ..? sevkiyat size mi ait ..? görselde gözüktüğü gibi mi modeliniz ya da sizin elinizde olan modelin görselini alabilir miyiz..?

  2. kaç beden ..? boyu ne kadar ..? istediğimiz rengi seçebilir miyiz, yoksa sadece görseldeki renk ve model mi var ..? fiyat nedir ..?

  3. hangi renkler var ..? resimdeki model mi var sadece ..? her beden için bindallı var mı ..? 1 tane kiralayabilir myiz ..? 3 saatlik kiralama ne kadar olur ..?

  4. 1. el mi bindalli, 2. else yeterince şık mı ..? ne kadar sürede teslim edilir ..? 2 tane kiralayabilir miyiz ..? resimdekinin aynısı mı gelecek ..? fiyat ne olur acaba ..?

  5. 5 tane kiralayabilirmiyiz ..? ürün resimdeki gibi mi ..? beden seçebilir miyiz ..? hangi kumaştan üretilmiş ..? kuru temizleme yapıp gönderir msiiniz ..?

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp Telefon