Asma Davul Kiralama


Asma davul, insanlık tarihinde bilinen en eski vurmalı çalgı olmakla birlikte, günümüzde hala yerini korumakta ve hemen her müzikli ortamda kullanılmaktadır. Bu nedenle asma davul kiralama işi asla sonu gelmeyecek bir talebe sahiptir. Silindir şeklindeki bir gövdeye deri gerilerek yapılan, elle veya sopa ile çalınan bir müzik aletidir. En basit çalgılardan biri olan davul, iki parçadan oluşur. Bu parçalar silindir şeklinde şekillendirilmiş ahşap veya topraktan yapılan kasnak ve diğer parça ise bu kasnağın iki yüzüne de gerilerek yerleştirilen deridir. Genellikle davul kasnağı ceviz, ıhlamur, köknar, meşe gibi ağaçlardan yapılmış olup, deri kısmı ise dana, köpek koyun, keçi gibi hayvanların derilerinden yapılmaktadır. Meşin bir kayış ile boyna asılan davul bu nedenle asma davul adını almıştır. Sağ elde tutulan tokmak ve sol elde tutulan çırpı ile çalınmaktadır. Ritmin en güçlü vuruşları tokmak, ara vuruşlar da çırpı ile belirlenir. Kültürümüzde bulunan halaylar ve oyun havaları için vaz geçilmez bir enstrüman olan davul, asma davul kiralama adı altında birçok yerden temin edilebilmektedir. Biçimi ve yapıldığını madde değişse de, dünyanın her yerinde çalınan bir müzik aletidir. Hemen her ülkenin kültüründe önemli bir yeri vardır.

Fiyat ve Teklif Al

  Neden Kirala 360


   

  Kiralık Asma Davul


  Birçok kültürde özellikle dini törenlerde kullanılmakta olan bir alettir. Bunun yanı sıra kabilelerden beri süre gelmiş, dünyanın birçok bölgesinde eğlence ve dans amaçlı olarak ta uzun yıllardır kullanılan bir enstrüman olmaktadır. Kiralık asma davul ülkemizde de müzik aleti olarak eğlencelerde kullanılmaktadır. Haberleşme, kabileler arası uyarı gönderme, savaşta dağılan askerleri toplama, kale kuşatma, fetih, yangın haberi verme gibi birçok amaçla kullanılan davul, bugün günümüzde müziğin de orkestranın da temel taşlarından birisi haline gelmiştir. Çağlar boyu Anadolu uygarlıklarında ve daha sonra Orta Asya topluluklarında da kullanılarak gelmiş olan en eski çalgılardandır. Davul geleneksel müziğin en temel çalgılarından birisi olup, özellikle zurna ile birlikte geleneksel bir ikili oluşturmaktadır. Meydan sazı olarak kullanıldığı gibi, tek başına da birçok yerde kullanılmaktadır. Ülkemizde halen geleneksel olarak gerçekleştirilen gelin alma, sünnet çocuğu çıkarma, asker uğurlama, kına gecesi gibi kutlamalarda kültürümüzün bir parçası haline gelmiş davul zurna çalma geleneği devam etmektedir. Yine aynı mantıkla düğünler, kına geceleri ve sünnet törenlerinde de davul çalma, hatta sünnet çocuğunu davulun üzerine çıkarma, geline davul çaldırma gibi gelenekler uygulanmaktadır. Bu nedenle kiralık asma davul ya da davuluyla birlikte gelecek bir personel yani davulcu ihtiyacı daimi olarak devam etmektedir. Buna ek olarak son dönemlerin en revaşta olan organizasyon çeşitlerinden biri olan kına gecesi organizasyonları için de damat basma ve kına yakımı gibi şovlar için, damada ya da geline ya da gelinin bir arkadaşına çaldırılmak üzere organizasyon firmaları tarafından kiralanmaktadır. Bu gibi durumlar için kiralanan davullar genellikle orijinal boyuttaki davullardan daha küçük olmakta, müzik kalitesi yerine görsellik amacı taşımaktadır. Bu nedenledir ki bayanların kolay taşıyabileceği ölçü ve büyüklüklerde hazırlanmakla birlikte, çok zaman tüylü, ledli, şeffaf gibi sıra dışı tasarımlarla da hazırlanmış olabilmektedirler.

   

  Asma Davul Kiralama Fiyatları


  Müzik enstümanları her zaman çok çeşitli kalitelere sahip olabilmektedirler. Aynı şekilde davullarda da, kasnağın yağıldığı ağaçtan, derinin cinsine, deri gerginliğinden tokmak yapısına, davul büyüklüğünden ses kalitesine kadar birçok nedenle asma davul kiralama fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra sadece ürün kiralaması mı yoksa müzisyen yani davulcu isteği olup olmayacağı da bir etkendir. Bunların dışında deri davul, fleksi davul, ledli davul gibi çeşitlerinin bulunması da asma davul kiralama fiyatları seçeneklerini çeşitlendirmektedir.

  Özet
  product image
  Ürün Puanı
  1star1star1star1star1star
  Kullanıcı Puanı
  4 based on 24 votes
  Marka
  Kirala360
  Ürün İsmi
  Asma Davul
  Fiyat
  TRY 120
  Stok Durumu
  Available in Stock

  13 thoughts on “Asma Davul Kiralama”

  1. Abimin Düğünü için kiralicamda çalma işlemini sizin işçileriniz yapıyomu yoksa onu ayriyettenmi bulucaz ?

   1. Kirala360 Destek

    Bizler çalma işlemi yapmıyoruz, sadece asma davul kiralıyoruz çalma işlemi yapmak istiyorsanız Ayrıca davulcu kiralamak zorundasınız

   2. Kirala360 Destek

    Biz sadece asma davul kiralama işi yapıyoruz Eğer asma davul çalan bir arkadaş istiyorsanız Bunun için de ayrıca Ücret ödemek durumundasınız

  2. Ramazan ayı için kiralayabilir miyiz..? Fiyat ne olur ..? Ürün yeterince kaliteli mi ..? Güzel ses çıkar mı davuldan..? Tokmağı da gönderecek misiniz ..?

  3. ramazan için uygun mu ..? başka renk ve modeliniz var mı, stok durumunuz nedir ..? bir ay boyunca kiralayabilir miyiz..? ürünün ses kalitesi nasıl ..? yanında tokmak da gelecek mi ..?

  4. Davul yeterince sağlam mı ..? Kaliteli mi ..? Ses yeterince uzaktan da duyulabilir mi ..? Asma kısmı yaterince ..? Bir günlük kiralama bedeli nedir ..?

  5. düğün için kiralanır mı ..? ne kadar sürer teslim etmek ..? fiyat nedir..? müzisyen de istesek ne olur ..? indirim yapar mıısnız ..?

  6. boyutu ne kadar davulun ..? tokmağı da gelecek mi ..? istediğimiz renk ve modeli seçebilir miyiz ..? müzisyen de göndereiblir misiniz ..? 5 saatlik kiralama yapabilir miyiz ..?

  7. müesser akkaya

   profesyonel sahne için uygun mu ..? ne kadar sürede gönderim yaparsınız ..? 3 tane kiralayabilir miyiz, resimdeki gibi mi ürün ..? kaliteli mi .. ?

  8. tiyatro oyunumuz için kiralayabilir miyiz ..? 2 tane var mı, 2 side aynı mı, fiyat nedir acaba, 1 günlük kiralama olur mu ..?

  9. merhaba düğünümüzde çaldırmak için asma davul lazım müzisyen bizim mahalleden hazır da asma davul lazım bize sizdeki asma davul resimdeki gibi mi ? sizden asma davul kiralama yaptığımızda göndereceğiniz davul yeterince sağlam mı acaba? asma davul kiralama yaptığımızda gelecek davulun yanında tokmak da gönderebilir misiniz? tokmak da kaliteli olursa seviniriz hemen kırılan tokmaklardan olmasın lütfen. asma davul kiralama da ip kısmını müzisyen arkadaşımız kendine göre kısaltıp uzatabilr mi? yoksa sabit bit ip mi acaba? düğünümüz 30 ağustos ta olacak size ne zamandan rezervasyon yaptırmalıyız? asma davul kiralama yapmak istediğiöizde size sadece telefon etmemiz yeter mmi? ne kadar acaba ücreti? fiyat bilgiis de verirseniz seviniriz. taşıması da size mi ait acabab ? siz asma davul kiralama yaptığımızda gelen davulu düğün sonunda da almaya gelir misiniz?

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Whatsapp Telefon